BAŞKANIN ARDINDAN

<!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} -->


İnandığı her şeye inandığım bir memleket evlâdı beklenmedik bir şekilde, beklenmedik bir zamanda aramızdan ayrıldı. Zâten hangi ölüm beklenir ki? Yaşını başını almış sevdiğimiz insanlar, büyüklerimiz için dahi yakışıksız bir durum olarak görürüz ölümü; şu hayâtın içinde yaratılmış en büyük hakikat olduğunu bilmemize rağmen.

 

Muhsin Yazıcıoğlu, milletine hizmet yolunda, Anadolu yaylasının yükseklerinde, dağların soğuk kaburgalarında son nefesini verdi; ama biz biliyoruz ki ülkü oduyla yanan bir kâlbi hiçbir zemherî donduramaz. Ülkücü-Milliyetçi siyâsetin en büyük lideri ve aksiyoneriydi. Geçmişte bu uğurda giriştiği mücâdelenin ateşi, gadre uğramış her insanın duyumsayabileceği kırgınlık, yılgınlık ve sâir zaafların yalımıyla sönmemiş, bilakis kendisini Türk Milletinin hukukunu ve menfaatlerini koruyabileceği en yüksek çatının altına, Türkiye Büyük Millet Meclisine taşımıştır.

 

Herkes ölüyor, kalanlar da ölecek; ama bizim ölümün katı yasası önünde çâresiz ve üzgün olmak, yolcu ettiklerimizi dualarla teşyî olunacakları kollara, eski ülküdaşların, dâvâ arkadaşlarının kutlu menziline uğurlamaktan başka yapacak birşeyimiz yok.

 

“Altıncı Şehir”in aziz ve büyük evlâdı… Allah seni sevdiğin ve hasret duyduğun muazzez peygamberin mâverâî ocağında ısıtsın. Mekânın cennet olsun.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !