BARIŞI İSTEMEYENLER ÜZERİNE SARKASTİK BİR YAZI

 

Memlekete barışın gelmesinden, Türk ve Kürt halklarının ezelî (Pardon 1000 yıllık mıydı?) kardeşliğinden son derece (Evet, son derece) rahatsız olan ve kanla beslenen (Vampir gibi işte) bir faşist güruh var. Evet, ne yazık ki var! Bunlar rant kaynakları kesileceği, ekmekleri ellerinden alınacağı için hadsiz hudutsuz bir kaygı duyuyorlar. Öyle zannediyorum ki bunların her ay başında hesap numaralarına 98987785746847 dolar yatıyor; sırf bu terörden (Pardon ihkâk-ı hak, dil alışkanlığı. Hep bu faşistlerden bulaştı) ve mihverinde bunların yaratımı bir kan havuzunun yer aldığı uyuşturucu, silâh, sigara ve sâir melânetlerin getirisi olarak elde ettikleri kârı hesaba bile katmadığımı belirtmeliyim. Buna rağmen - her nasılsa ahibbâ arasına katılmış -  bir faşistin ay sonunu zor getirdiğini öğrendiğimde çok şaşırmıştım. Nasıl bir harcama alışkanlığı varsa, bunca para bile yetmiyor. Tabiî ki barışın gelmesini istemezler.

Büyük barışsever aktivist ve dahi “otelodalarındafahişelerlebasılanist” Nihat Doğan kardeşimin dediği gibi; “Sizin ruhunuz bizim ruhumuzun önünde diz çöker tövbe ister”; ama öyle yüceyiz ki buna ne tenezzül ne de tevessül ederiz.

Bu faşistlerde kıl kadar akıl yok… Kürt meselesine, daha kısa tâbiriyle “süreç”e dâir söyledikleri yâveler akla hayâle sığmayacak türden… Savaş mı varmış ki barış olsun! Bak sen… Yahu savaş da var seninle savaşan devlet de var. İmralı’yı ne zannediyorsun? Papalıktan ne eksiği var? Onun da cirmi küçük amma nelere kâdir… Tanrıyla mevzun olsa hallediyorlar. O derece… Evet, İmralı bir devlet, İmralı’nın sâkini de ister kabûl et ister kabûl etme Kürt halkının lâyemut, lâyezâl, lâyuhsâ, lebîb, lem’a önderidir. Muhterem poposunu koyduğu yerden Ergenekonculara asla ve kat’a nasib olmayacak bir iktidarla serteser kahredici gerillalarına emirler, tâlimatlar yollayıp onları sevk ve idâre etmiyor mu? Ediyor. Hee, götünü sildiği bezi TC veriyor; ama o bir bahs-i diğer…

Allah başımızdan eksik etmesin; Gürcü ırkının yetiştirdiği muhteşem evlâtlardan ve aynı ırkın şetâret saçan diğer bir evlâdı Stalin hazretlerinin belki de akrabasından olan Sayın ve yüce Başbakanımız da İmralı mukimini muhatap alıp konuşmuşken siz sefil baykuşların, âdî faşistlerin lâl ü ebkem olmanız gerekir. Hâlâ kayış tutmaz çeneniz car car işliyor. Tamam, biz PeKeKe ile sorunlarımızı konuşarak çözmek istediğimizi söyledik de, size konuşup durun demedik. Biz, kardeşlerimizle meselelerimizi suhuletle halletme yoluna gidebiliriz kime ne? Aslında İmralı’da mukim şahıs bir kader kurbanıdır. Öyle olmasa bunca muhabbeti niye tesis edelim? Manyak mıyız? Öyle olmasa Ogün Samast’la da aynı dille konuşur, kendisini de Ermeni meselesinin akıldânesi, en âkil adamı îlân ederdik. Gerçi Ermeni kardeşlerimizin bunu kabûl edeceklerini zannetmiyorum; ama onlar da siz faşistlerin gadrine uğramış mazlumlar oldukları için söz söylemeye hakları olurdu. Sizin hakkınız yok! Yeter, bitsin artık bilmem kaç yıllık tasallut rejiminiz!

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !